Aktualności

Sprawdzenie na stadionie żużlowym Motoarena

W dniu 19.06 w Toruniu, na nowo wybudowanym stadionie żużlowym Motoarena – najnowocześniejszym stadionie żużlowym w Europie – zaplanowano rozegranie Grand Prix.
Z zawodów tych, transmisję miała przeprowadzić jedna z kodowanych stacji telewizyjnych.

Zgodnie z regulaminem owej stacji, zabronione jest pokazywanie jej programów w miejscach publicznych. Zakaz ten, nie odstraszył jednak jednego z toruńskich przedsiębiorców, który postanowił stworzyć prowizoryczną, zadaszoną konstrukcję mogącą pomieścić około 350 osób i na wielkim ekranie, za pomocą rzutnika multimedialnego umożliwić obejrzenie Grand Prix rzeszy kibiców, którzy nie znaleźli się na stadionie.

Równocześnie oferował przybyłym kibicom małą gastronomię, napoje oraz piwo. Zaskakujący był rozmach z jakim obrotny przedsiębiorca działał. Na kilka dni przed samymi zawodami bardzo głośno reklamował się.

W Toruniu były rozdawane ulotki, w lokalnych gazetach były drukowane ogłoszenia, a w radio puszczane były spoty reklamowe zachęcające do odwiedzenia prowizorycznego pubu. Jeszcze na dobę przed zawodami, w miejscu, gdzie miał powstać „lokal”, stała zaledwie drewniana konstrukcja przypominająca szkielet budynku.

Cała sprawa nie umknęła funkcjonariuszom KMP Toruń, którzy postanowili sprawdzić czy całe przedsięwzięcie jest legalne i skontaktowali się pracownikami LEGE ARTIS SERVICE z działu ochrony telewizji cyfrowych.

Po ustaleniach jakie dokonali pracownicy LEGE ARTIS SERVICE w telewizji cyfrowej okazało się, że nikt nie słyszał, aby ktokolwiek wydał pozwolenie na przeprowadzenie publicznej transmisji z GP.

W dniu zawodów, na miejscu byli funkcjonariusze KMP Toruń, którzy dokonali oględzin, a policyjny technik zrobił fotografie dokumentujące całe zdarzenie. Efektem naszej współpracy z policją był złożony wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy złożony przez pracownika LEGE ARTIS SERVICE.

Zaufali nam