Aktualności

Lege Artis

Współcześnie Internet daje mnóstwo możliwości. Jest kopalnią wiedzy, rozrywki, ale też niestety skupiskiem przestępstw.

Dzięki sieci istniej możliwość oglądania płatnych, kodowanych programów, które dostępne są jedynie na platformach telewizyjnych. Na specjalistycznych forach internetowych można znaleźć ogłoszenia od osób udostępniających za drobną gratyfikacją pieniężną pakiety telewizyjne. Te same pakiety kosztują znacznie więcej,  gdy podpiszemy legalną umowę z operatorem.

W związku z tym nawiązaliśmy kontakt z oferującym tego typu usługę na forum.

Na podstawie numeru komunikatora gadu-gadu i przy pomocy funkcjonariuszy policji z KWP Kielce, udało się ustalić adres osoby, która myślała, że w Internecie jest anonimowa.

Gdy zebraliśmy wystarczająco dużo materiałów, dnia 16.02 2011r.  o godzinie 6 w asyście świętokrzyskich funkcjonariuszy, weszliśmy do jednego z domów w gminie Skarżysko-Kościelne gdzie przebywał 20-letni mężczyzna. W trakcie przeszukania ujawniono, że mężczyzna posiada sprzęt oraz oprogramowanie, które w momencie przeprowadzanych czynności umożliwiało rozpowszechnianie sygnału do odbioru telewizji. Zabezpieczono dwa twarde dyski, jeden komputer typu laptop, oraz tuner do odbioru telewizji satelitarnej przystosowany do nielegalnego rozpowszechniania telewizji. Cały sprzęt zostanie zbadany przez biegłych specjalistów.

Sprawcy grozi do 3 lat więzienia.

Zaufali nam