Aktualności

Piracka wersja Automapy

Obecnie w sklepach możemy dostać wszystko – komputery o mocach obliczeniowych przewyższającymi kilkukrotnie możliwości lądownika, który spoczywa na księżycu, czy telefony komórkowe, które dawno temu przestały służyć tylko do dzwonienia.

Okazuje się, że w punkcie ogólnopolskiej sieci sprzedaży sprzętu elektronicznego, który mieści się w Brodnicy możemy dostać coś, czego nie ma w każdym sklepie – pirackie wersje programu do nawigacji AutoMapa.

Pracownik tego sklepu dbał o swoich klientów – poza sprzedawaniem pirackich wersji programu, oferował także ich aktualizację.

Pracownik Lege Artis Service, po poinformowaniu przez funkcjonariuszy z KWP w Bydgoszczy, nawiązał kontakt oraz potwierdził podejrzenia Policji. Podczas kontroli okazało się, że piracka wersja znajduję się na serwerze firmy.

W czasie trwania przeszukania zdarzyła się rzecz niespodziewana przez nikogo – trafił się klient, który chciał zaktualizować swoją nielegalną wersję programu.

Wszystkie urządzenia oraz dyski twarde zostały zabezpieczone i czekają na opinie biegłego. Za te czyny pracownik sklepu może usłyszeć wyrok 5 lat pozbawienia wolności.

Zaufali nam