Aktualności

Lorem ipsum lorem ipsum

Dwóch “biorców” nielegalnego sygnału oraz około 300 dekoderów marki Nbox HDTV wpadło w ręce legnickich policjantów w ostatni czwartek.

Obydwaj mężczyźni zajmowali się skupowaniem dekoderów, z których następnie wytwarzali w zaciszu garażowego warsztatu urządzenia niedozwolone. W ten sposób przerobione dekodery trafiały do internetowych aukcji, gdzie cieszyły się sporym powodzeniem u kupujących. Zresztą sami podejrzani, dzięki takim urządzeniom, również korzystali z nielegalnie pobieranego sygnału telewizyjnego.

Mężczyźni, swoją aktywnością na portalu aukcyjnym zwrócili na siebie uwagę zarówno funkcjonariuszy KMP Legnica, jak i pracowników Lege Artis Service Sp. z o. o..

Za pomocą dwóch kont na Allegro mężczyźni sprzedali kilkadziesiąt przerobionych dekoderów. Ten fakt nie mógł zostać niezauważony przez osoby monitorujące portal.

Kiedy udało się zidentyfikować kim są i gdzie mieszkają ci dwaj użytkownicy portalu aukcyjnego, okazało się, że obydwaj mężczyźni znają się i razem zajmują się tym procederem. Kwestią czasu pozostało umówienie terminu realizacji.

W dniu 12.04 2012r. równocześnie do obu panów zapukali funkcjonariusze z legnickiej komendy. O ile u pierwszego mężczyzny znaleziono instalację pozwalającą na odbieranie telewizji dzięki sharingowi, to pod drugim adresem, ku zdziwieniu wszystkich znaleziono ok. 300 dekoderów zapakowanych w dużych pudłach kartonowych.

Część z nich była już przerobiona, a pozostały sprzęt czekał cierpliwie na swoją kolej do przeróbki… W efekcie Policjanci zabezpieczyli kilka pendrivów, dwa komputery oraz twardy dysk. Teraz całą sprawą zajmie się legnicka prokuratura